Розкрадання майна Нацкінематеки: Двоє підозрюваних задонатили 40 мільйонів і уникли тюрми

суд,арест

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоду про визнання винуватості з колишнім першим заступником директора "Національна кінематека України" та бенефіціарним власником низки товариств, яких звинувачували в організації розпродажу нерухомості держпідприємства за заниженими цінами.

Як повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), їм призначили умовне покарання.

Для цього вони зобов’язалися перерахувати 40,26 млн грн у державний фонд United 24 на "Армію дронів" та пообіцяли надати викривальні покази стосовно усіх причетних до злочину осіб.

САП не називає прізвищ підозрюваних, проте за інформацією видання "Слово і діло", йдеться про експершого заступника директора "Нацкінематики" Геннадія Станілевича та підприємця Олександра Лабенського.

За вироком суду їх визнано винуватими у придбанні за заниженою ціною нерухомості держпідприємства, а саме 14 будівель та споруд на околиці Києва, ринкова вартість яких становить майже 42 млн₴

Лабенського визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 — ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 — ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28 — ч. 1 ст. 366 КК України та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком три роки.

Станілевича визнали винним за ч. 2 ст. 28 — ч. 2 ст. 364 КК України та призначили йому покарання 4 років позбавлення волі з іспитовим строком 3 роки.

Читайте також: Суд скасував заочний арешт сина Гладковського, він втік за кордон ще у минулому році

Крім того, вони позбавленні права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно господарських функцій строком на 3 роки та мають сплатити по 17 тис. грн штрафу кожний.

У САП додали, що досудове розслідування щодо інших 5 осіб, серед який ще один організатор злочину, заступниця міністра культури України (у 2014-2019 роках) та начальник управління Міністерства культури України (у 2017-2020 рроках), триває. При цьому продане за заниженою вартістю майно повернуто у власність держпідприємства "Національна кінематека України".

Автор: Михайло Орлюк