Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, - ЗМІ

Читать на русском

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ

Відповідальним за підрив греблі Каховської ГЕС вважають російського генерал-полковника Олега Макаревича. Саме він наказав. Тепер його родина, як ніде нічого, планує розкішний відпочинок в одній із країн Перської затоки.

Про це 24 каналу стало відомо із власних джерел.

У розпорядженні журналістів опинилися копії авіаквитків Анжели та Євгенії Макаревич – дружини та дочки російського вбивці.

Олег Макаревич – кадровий російський військовий генерал-полковник. Чоловікові наприкінці грудня виповниться вже 61 рік. При цьому в радянській, а згодом і російській армії він з 1979 року. Загалом, у його військовій кар’єрі:

 • у період 1979 – 1984 років – навчання у Московському загальновійськовому командному училищі,
 • з 1984 року – служба у групі радянських військ в окупованій частині Німеччини (НДР),
 • з 1998 року – начальник штабу, заступник командира мотострілецької дивізії,
 • з 2002 року — командир 42 мотострілецької дивізії,
 • з 2006 року — начальник штабу, заступник командира 22 армії Росії,
 • з 2008 року — командувач 2 армією Росії,
 • з 2012 року — командувач 36 армією Росії,
 • з 2013 року – заступник командира військ західного військового округу,
 • з 2017 року – командувач береговими військами військово-морського флоту,
 • протягом 2023 року — командувач окупаційного угруповання "Дніпро" на Херсонщині та Запоріжжі.

За час своєї служби Макаревич встиг повоювати у Чечні та Сирії, а тепер бере участь у російській війні проти України. Він найбільш відомий саме як командувач окупаційного угрупування "Дніпро".

На цій посаді він наказував про підрив дамби Каховської ГЕС, який російські війська здійснили в ніч на 6 червня 2023 року. Наслідки всі ми пам’ятаємо – через теракт десятки населених пунктів у Херсонській області опинилися під водою, а кількість загиблих та постраждалих лише офіційно становить понад 2 сотні.

Наприкінці жовтня 2023 року Олега Макаревича було знято з посади командувача угрупуванням "Дніпро". На його місце був призначений Михайло Теплинський, який раніше був заступником командувача всіма окупаційними військами в Україні.

Російські ЗМІ серед причин звільнення Макаревича називали його "безініціативність". Мовляв, його доповіді кремлю повністю розходилися зі справжньою ситуацією на полі бою.

Очевидно, російському командуванню не сподобалося, що Збройні сили України змогли створити плацдарм на лівому березі Херсонщини. Хоча, за деякою інформацією, російська розвідка знала про місце та час десантування українських військ ще до початку. Такий промах Макаревичу не пробачили, навіть зважаючи на всі попередні "заслуги".

Офіс Генерального прокурора порушив проти Макаревича кримінальну справу через порушення законів та звичаїв війни. Росіянина звинувачують у причетності до обстрілу Херсона 3 травня 2023 року, унаслідок чого загинули 24 особи.

У розпорядженні 24 Каналу опинилися документи, що підтверджують наміри родини Макаревича вирушити у поїздку до Об’єднаних Арабських Еміратів. Йдеться про дружину та дочку росіянина:

 • Макаревич Анжела Петрівна – 53 роки, дружина Макаревича,
 • Макаревич Євгенія Олегівна – 24 роки, дочка Макаревича.

Жінки забронювали квитки на рейс із Москви до Дубаї. У найбільшому місті ОАЕ росіянки планують провести 9 днів – з 19 до 27 листопада. Уже на 27 листопада вони замовили зворотні квитки в московський аеропорт "Шереметьєво".

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 01 qkxiqdxiqdeihrant

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 02

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 03

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 04

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 05

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 06

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 07

Сім’я російського генерала Макаревича, який наказав підірвати Каховську ГЕС, планує відпочинок у Дубаї, — ЗМІ 08

"Ця історія є черговим прикладом того, як світ продовжує заплющувати очі на численні злочини російської армії проти українців. Олег Макаревич причетний до вбивств сотень українців, а його родина в цей же час спокійно планує відпустку за кордоном".

Чомусь відпустку вони запланували не в такій улюбленій Росії, а зовсім недешевих Об’єднаних Арабських Еміратах. Лише за переліт і готель росіянки заплатили щонайменше 3 тисячі доларів – це майже 300 тисяч російських рублів.

Пояснювати, за які заслуги їхній чоловік та батько заробив ці гроші – точно не потрібно. Тільки повна ізоляція Росії у світі та відмова від її кривавих грошей може сприяти якнайшвидшому завершенню війни проти України.

Окрім того, ця подорож є свідченням ще одного цікавого факту. Схоже, що після відставки з посади командувача угрупуванням "Дніпро" Олег Макаревич досі не повертався до Москви. Якби це було так, навряд чи дочка та дружина вирушили б у схожу подорож без нього.

Імовірно, Олег Макаревич або отримав від Путіна нову посаду або банально пішов на пониження. Принаймні він досі продовжує вбивати українців, поки його дочка та дружина зібралися у подорож за кордон”, — зазначає видання.