CNN: Байден спробує переконати Цзіньпіна, що війна в Україні не в його інтересах

Читать на русском

CNN: Байден спробує переконати Цзіньпіна, що війна в Україні не в його інтересах

CNN: Байден спробує переконати Цзіньпіна, що війна в Україні не в його інтересах

На зустрічі в Сан-Франциско Джо Байден спробує переконати колег із КНР у тому, що в їхніх інтересах використати свої важелі впливу на Росію та Іран та вплинути на війни в Україні та Ізраїлі.

У середу під час рідкісної зустрічі з генеральним секретарем ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпіном президент США Джо Байден обговорить питання, пов’язані з війною в Ізраїлі та Україні.

Про це повідомляє CNN.

За словами високопоставлених представників адміністрації президента США, американська делегація у багатогодинних бесідах, які відбуватимуться в області затоки Сан-Франциско, спробує переконати колег із КНР у тому, що в їхніх інтересах вплинути на Іран та Росію та домогтися стримування обох воєн.

Повідомляється, що Байден та його радники з національної безпеки намагатимуться переконати офіційних осіб з Пекіна, що це можливо і що в інтересах КНР використати свої важелі впливу на Росію та Іран.

Це буде перша особиста зустріч глав держав за рік.

У вівторок, 14 листопада, Байден повідомив журналістам, що мета зустрічі із Сі Цзіньпіном — нормалізувати канали зв’язку між двома державами. А її успіх визначатиметься тим, чи вдасться "повернутися в нормальний курс".

Він згадав про "листування, можливості взяти трубку і поговорити один з одним у разі кризи". І також зазначив, що важливо переконатися, що військові обох країн все ще підтримують контакт один з одним.

Представники Вашингтона працюють над відновленням військових зв’язків із Китаєм після того, як Пекін розірвав їх минулого року.

Повідомляється, що влада США побоюється можливих прорахунків або непорозуміння, які можуть спровокувати конфлікт, у т.ч. у водах навколо Тайваню та Південно-Китайського моря.

На зустрічі в Сан-Франциско Байден також спробує донести Китаю посил західного світу: не підливати олії у вогонь близькосхідного конфлікту. Адже КНР має тісні взаємозв’язки з Іраном. Про це журналістам повідомив один із високопоставлених представників адміністрації президента США.

"Якщо Іран здійснить якісь провокаційні дії, Сполучені Штати готові відповісти та відповісти швидко", — сказав представник адміністрації.

Офіційні особи США вважають, що роль, яку Китай може зіграти в тому, що стосується війни в Україні, обмежена, хоча Пекін має тісні економічні зв’язки з РФ.

З початку повномасштабного вторгнення Байден намагався переконати Сі у тому, щоб той відмовитись від підтримки Москви. Представники Піднебесної заявляють, що дотримуються політики невтручання у війну в Україні, хоч у Вашингтоні в цьому сумніваються.