Підключити "Россільгоспбанк" до SWIFT: у Росії вимагають виконати всі умови зернової угоди

Читать на русском

Підключити

Підключити "Россільгоспбанк" до SWIFT: у Росії вимагають виконати всі умови зернової угоди

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що якщо "Россільгоспбанк" не підключать до SWIFT і не буде прогресу з інших системних проблем, "зерновій угоді" доведеться "шукати альтернативи".

Про це повідомляє сайт російського дипломатичного відомства.

У заяві йдеться, що положення "чорноморської ініціативи" чітко прописують "сприяння безпечному судноплавству для експорту зерна, продовольства та добрив", зокрема це стосується вивезення російського аміаку.

"Транзит аміаку хоч і не прописаний буквально, але мається на увазі логікою домовленості", — заявили в МЗС, зазначивши, що щодо зерна угоди були виконані, але "щодо аміаку все залишилося без руху".

"Россельхозбанк" необхідний Москві реалізації угод з експорту російської сільгосппродукції, відновлення якого вона добивається.

Як відомо, в Євросоюзі заявили, що не виконуватимуть жодної з вимог РФ щодо продовження "зернової угоди" — підключення до SWIFT "Россільгоспбанку".

За словами офіційного представника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано, планів щодо "перепідключення" банку немає. Санкції можуть бути пом’якшені або зняті лише після завершення війни в Україні.