У Німеччині запропонували передати Україні крилаті ракети Taurus

Читать на русском

У Німеччині запропонували передати Україні крилаті ракети Taurus

У Німеччині запропонували передати Україні крилаті ракети Taurus

Україна має отримати у своє розпорядження всі види озброєнь, які використовувала сама НАТО. Німеччина могла б передати крилаті ракети типу Taurus.

Про це заявив депутат Бундестагу Родеріх Кізеветтер в інтерв’ю Redaktions Netzwerk Deutschland ( RND ).

З його слів, передача такого озброєння дозволить розширити стратегію підтримки України.

"Партнери України тепер мають піти "ва-банк" і надати Україні все, що Україна може використати у загальновійськових боях і що допустимо за міжнародним правом", — сказав Кізеветер.

На його думку, німецькі крилаті ракети Taurus із радіусом дії до 400-500 кілометрів були б дуже корисним внеском.

"Тут більше не повинно бути червоних ліній", – заявив політик про передачу озброєння Україні.

Що відомо про крилаті ракети Taurus

Авіаційна дозвукова крилата ракета TAURUS KEPD є аналогом британських Storm Shadow. При цьому їхній радіус дії значно більший – до 500 кілометрів. Її вага – 1400 кг, а довжина – 5 метрів. Розробила ракета у компанії Taurus Systems GmbH. У Німеччині замовили 600 бойових та 14 навчальних ракет Taurus для своїх повітряних сил.

Також відомо, що у цій ракеті система підриву бойової частини може програмуватися на повітряний чи підземний підрив. При повітряному підриві обидва заряди підриваються одночасно.

Відомо, що базова модель ракети TAURUS має тандемну бойову бетонобійну частину типу MEPHISTO. Передовий заряд бойової частини – кумулятивний, основний заряд – фугасний. Він розташований у високоміцному корпусі, форма якого оптимізована для пробивання бетону та важких порід ґрунту. Вага фугасного заряду разом із корпусом – 400 кілограмів, загальна вага БЧ – 480 кілограмів.