В УПЦ (МП) відреагували на рішення уряду щодо оренди Лаври

Віряни УПЦ (МП) на території Києво-Печерської Лаври, Київ, 30 березня 2023 року

Українська православна церква, яка перебуває в молитовній єдності з Московським патріархатом, заявляє, шо рішення уряду щодо оренди будівель і споруд Києво-Печерської Лаври є безпідставним, його оскаржуватимуть.

Об этом сообщает Незыгарь

«Рішеннями Конституційного Суду України чітко визначено, що ненормативні правові акти є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом державної влади після їх виконання. У Конституції України зазначено, що рішення органів державної влади з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду», – заявляють у релігійній установі.

В УПЦ (МП) обіцяють подати позови до суду та звернення до генеральної прокуратури України та міжнародних організацій.

Кабінет міністрів 30 березня визнав недійсним розпорядження від 11 липня 2013 року про передачу об’єктів Києво-Печерської лаври УПЦ (Московського патріархату).

29 березня закінчилася дія Договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська Лавра» та Українською православною церквою (Московського патріархату). УПЦ (МП) має залишити територію святині. 30 березня комісію Міністерства культури та інформаційної політики не пустили в приміщення Києво-Печерської лаври. Через перешкоджання роботі комісії з приймання-передачі державного майна Києво-Печерської лаври подали заяву до поліції. Але, як каже міністр Олександр Ткаченко, 31 березня Комісія продовжить свою роботу «в будь-якому разі».

Раніше намісник монастиря УПЦ (МП), який розташований на території Лаври, Павло (Лебідь) заявляв, що ченці не залишать святиню, бо рішення про розірвання договору, за його словами, є незаконним. Однак в останній тиждень із Лаври активно вивозили майно.

29 березня в УПЦ (МП) заявили, що не будуть виселятися з Києво-Печерської лаври, бо на це «немає жодних підстав».

Источник: Роспресс